V loňském školním roce oslovili pracovníci Poradenského centra pro sluchově postižené v Kroměříži ZŠ Zachar s nabídkou účasti v projektu s názvem „Řekni to tichem“.

Jedná se o literární a výtvarnou soutěž pro žáky, jejichž nejlepší práce budou použity do kalendáře s tematikou pro neslyšící. Děti měly za úkol „uměleckým ztvárněním“ poukázat na problémy sluchově postižených osob s komunikačními bariérami. Žáci se s chutí pustili do práce a nakonec se skutečně podařilo vytvořit celou řadu zdařilých básniček, které jsme dodali pracovníkům Poradenského centra.

Ale to není vše! Několik žáků naší školy bylo ohodnoceno, jejich práce se stala součástí projektu „Řekni to tichem“ a jejich poezie byla použita právě ve zmiňovaném kalendáři.

Slavnostního galavečera 22. září 2017 v Domě kultury, ve kterém vystoupí např. Petra Černocká, Heidi Janků nebo Bohuš Matuš, se zúčastní také ocenění žáci: S. Dragonová, R. Pakr, D. Tomeček, A. Kuchařová, A. Strachvic, A.F rajtová, B. Veselá, V. Jakubcová, R. Čermák. Zde také proběhne křest kalendáře. Touto kulturně – společenskou akcí vyvrcholí tradiční „Týden sluchově postižených ve Zlínském kraji.“

Všem oceněným žákům děkujeme za účast a blahopřejeme k úspěchu. Poradenské centrum pro sluchově postižené si zaslouží velké poděkování za skvělý nápad a realizaci této akce.

Mgr. Lenka Nesvadbová

Fotografie z projektu naleznete ve fotogalerii školy.

Letošní branný den v duchu Spartan race potěšil všechny příznivce zdolávání překážek. Momenty naplněné adrenalinem si můžete připomenout v naší fotogalerii.

Letos se začátek školy opravdu vydařil! Prázdniny jsme měli až do 4. září a na tento den se nejvíc těšili hlavně všichni prvňáčci. Čekaly je hodné paní učitelky a nový pan učitel a také krásně připravené třídy. Jednu jsme nově zbudovali právě pro ně, s novou tabulí, lavicemi a dalším vybavením.

U vchodu už nováčky čekali naši deváťáci, kteří si zavzpomínali, jaké to bylo, když nastupovali do školy oni. První den si děti vzaly do třídy i rodiče. Seznámili se s paní učitelkou, se spolužáky a přišla je pozdravit paní ředitelka s vedením školy a drobné dárky přinesl radní Jiří Kašík z MU Kroměříž.

Přejeme jim, aby dobrá nálada a veselé vstávání vydrželo co nejdéle. Fotografie ze zahájení si prohlédněte ZDE.

Naše škola pořádala ve dnech 16. 5. – 19. 5. již XXI. ročník divadelní přehlídky Pohádková Kroměříž.

V sále Domu kultury vystoupily školní divadelní soubory a dramatické kroužky z Kroměříže a okolí. Náš divadelní soubor KUK si připravil pohádku Alenka…

Fotogalerii celé přehlídky najdete zde.