Olympiáda
bezpečné jízdy
KUK
Školní výlet
Olympiáda

Dne 3. listopadu jsme se jako žáci 9. ročníku vydali na exkurzi do bývalého koncentračního tábora Auschwitz – Birkenau. Jel s námi pan Kočí a žáci z dalších dvou škol. Než jsme dorazili na určené místo, cesta trvala přibližně tři hodiny. Naše prohlídka byla rozdělena na dvě části. 

Číst dál...

Naše škola je již 5.rokem zapojena do projektu Elixír do škol, který je podporován Nadací Depozitum bonum.

Nadaci Depositum Bonum založila v roce 2012 Česká spořitelna, aby pečovala o mimořádný výnos ze zrušených anonymních vkladních knížek. Poslání Nadace je podporovat vzdělávání v oblasti přírodovědných a technických oborů. 

Číst dál...

V pátek 20. října 2017 se v Kostelci u Holešova konal XIV. ročník pěvecké soutěže "Kostelecký slavíček". Soutěže se zúčastnilo celkem 36 žáků z devíti základních škol, kteří byli rozděleni do čtyř kategorií podle věku.

Každý ze soutěžících zazpíval jednu libovolnou umělou píseň. Naši školu v soutěži reprezentovali žáci Tereza Stratilová ze třídy 4. A, Adéla Roubalíková ze VII. B, Rosálie Kováčová z VIII. B a František Horváth ze třídy IX. B. Adéle Roubalíkové se podařilo V nejobsazenější III. kategorii získat 3. místo, František Horváth obdržel čestné uznání ve IV. kategorii.
Děkujeme Základní škole Kostelec u Holešova za příjemnou atmosféru během soutěže a těšíme se na další ročník.

(více v naší fotogalerii)

V úterý 7. listopadu zavítali žáci 3.A na radnici našeho města. S průvodkyní dopoledním programem paní Žilínskou si děti povídaly o historii budovy radnice, o jejím fungování a významu pro obyvatele města. Žáci měli možnost podívat se do zasedací místnosti kroměřížského zastupitelstva a ve své kanceláři je přivítal a pozdravil pan starosta. Na pracovních listech si pak společně zábavnou formou všichni ověřili své znalosti o Kroměříži.

 

Číst dál...

Ve středu 1. listopadu se díky parlamentu uskutečnil už podruhé Světýlkový pochod. Dětí, světýlek, rodičů, prarodičů, kamarádů, ale i kočárků a čtyřnohých přátel se opět sešlo hodně. Některé bylo v kostýmech těžko poznat. Světelný had se vydal od školy tentokrát delší trasou, přes sídliště, aby nás z oken viděli i ti, kteří nemohli přijít. V cíli na všechny čekala rozzářená rozesmátá dýně, pamětní listy, omalovánky a sladká odměna.

Děkujeme všem, kteří si přišli užít krásný večer. Hlavně ale rodičům, kteří spolu s dětmi podpořili naši akci. Už teď se těšíme a plánujeme další.

Za žákovský parlament Isabel  Garay

(více v naší fotogalerii)

Scroll to top