Olympiáda
bezpečné jízdy
KUK
Školní výlet
Olympiáda

Dne 13. března 2019 se konalo okresní kolo postupové přehlídky „Svátek poezie“ v Domě kultury Kroměříž. Naši školu v 5-ti věkových kategoriích úspěšně reprezentovali vítězové školního kola.

Soustavná práce s textem, správná výslovnost a kultivovanost projevu zajistily našim žákům nejen slova pochvaly, ale i ocenění nejvyšší.

V nulté kategorii, která je nepostupová, zvítězila žákyně Tereza  Mikulová z  1.D třídy. V první kategorii zvítězil Arnošt Posolda ze 3.B třídy. Tímto postupuje z prvního místa v okresním kole do kola krajského.

Ve druhé kategorii starších žáků nás úspěšně reprezentoval František Štěrba ze třídy  7.A, který také postoupil do kola krajského z 1.místa.

Klukům blahopřejeme a přejeme hodně štěstí a úspěch v krajském kole, které se koná 16.dubna 2019 v Uherském Hradišti. 

Zápis do prvních tříd probíhá ve dnech 9.4. - 10.4. 2019 od 14:00 - 18:00 hod.

Podrobné informace najdete v přiloženém pdf souboru. Další důležité dokumenty naleznete v sekci Ke stažení.

Pro děti s vadami řeči nabízíme logopedickou první třídu.

Informativní schůzka

rodičů žáků, kteří byli přijati do první třídy od 1. září 2019, se koná ve středu  12.6. 2019 v 16:00 hod. ve školní jídelně v přízemí (vstup zadním vchodem od tělocvičen).

 Účast nutná (prosíme bez dětí)!

Ve dnech 13. - 14. 2. 2019 proběhl v Základní škole Zachar projekt „Holocaust“. Jak už název napovídá, jedná se o dvoudenní projekt 9. ročníků zaměřený na období 2. světové války, na problematiku koncentračních táborů a především holocaustu. Celému projektu předchází dějepisná exkurze do Osvětimi, kterou žáci absolvovali v listopadu loňského roku. Mají ještě v živé paměti vše, co se zde dozvěděli, a hlavně to, co viděli „na vlastní oči“. Mnohdy je to pro ně jeden z nejpůsobivějších zážitků vůbec.

Číst dál...

 

V přiložené fotogalerii můžete s námi zavzpomínat na náš vydařený výroční ples. Děkujeme všem sponzorům, ale i tanečníkům za účast na této akci. S největší pravděpodobností se na Vás těšíme při dalším výročí školy za 5 let. 

 

 

Vážení žáci a rodiče,

V rámci projektu Celé Česko čte dětem  vyhlašujeme pro děti 1.stupně soutěž o nejstarší a nejmenší knihu.
Knihy nosí žáci v přízemí N. Hladilové, 1.patro L. Blažkové, 2.patro M. Šónovi. Vyhlášení výsledků soutěže proběhne v rámci slavnosti otevření knihoven – viz dále.

Ve čtvrtek 7.března v 10:00 proběhne na každém podlaží slavnost OTEVŘENÝCH KNIHOVEN. Jsou to otevřené police, kde budou mít žáci možnost zdarma bez jakékoli registrace vzít a přečíst si knihu. Zároveň mohou knihy, které doma již nepotřebují  přinést a na základě písemného souhlasu rodičů darovat do otevřené knihovny.  Do knihovny nepatří časopisy ani omalovánky.

Knihovničky se do konce školního roku objeví i na obou patrech 2. stupně. Plnit knihami je začneme v září 2019, kdy k nám nastoupí nové 6. ročníky. Na pravidlech pro čtení a podmínkách půjčování se budou podílet učitelé i žáci.

Souhlas rodičů s darováním knihy (můžete vytisknout, nebo obdrží žáci u třídních učitelů) zde.

Scroll to top