Přejeme vám krásné prázdniny a spoustu pěkných zážitků!

Fotografie z tradičního loučení s žáky devátých ročníků naleznete zde. Bude se nám stýskat!

18. června 2018 se na Základní škole Zachar v Kroměříži, konal Přebor školy v rapid šachu. Turnaje se zúčastnilo 18 chlapců a 3 děvčata. Děvčata i chlapci hráli společně, hodnoceni pak byli zvlášť chlapci a zvlášť děvčata.  Hrálo se švýcarským systémem na 5 kol, tempem 2 x 10 minut. Rozhodčím turnaje byl Mgr. Jan Štefek, vedoucí šachového kroužku na SVČ Šipka v Kroměříži. Pokračovat na celý článek.

Jako každým rokem i letos jsme uspořádali školní Olympiádu. Sportovcům děkujeme za předvedené výkony a fanouškům za vytvoření výborné atmosféry. Fotografie z akce naleznete ve školní fotogalerii.

UNESCO vyhlásilo pro rok 2018 téma "Osudové osmičky". Naše škola zorganizovala celoškolní projekt, kdy první a druhé ročníky toto téma zpracovaly v rámci svých tříd a 3. - 9. ročník skupinově. Vzniklo 20 skupin po patnácti žácích, které vedl žák devátého ročníku a celé dopoledne se o ně staral. Tyto skupiny putovaly po deseti stanovištích, na kterých vyučující s pomocí žáků osmých ročníků připravili různá témata. Děti se tak setkaly s osmičkami ve sportu, fyzice, matematice, hudební a výtvarné výchově a především v historii. Prožitkově orientovaná výuka děti nejen pobavila, ale přinesla i spoustu zkušeností nejstarším žákům, kteří se podíleli na organizaci tohoto dne. Po zaškolení ve sborovně si tak na chvíli mohli obout učitelské boty.

Fotografie z vydařeného dne naleznete zde.