Olympiáda
bezpečné jízdy
KUK
Školní výlet
Olympiáda

Žákyně 7. A třídy ZŠ Zachar Kroměříž Natálie Třasoňová dosáhla vynikajícího úspěchu v krajském kole literární soutěže „Kde končí svět“ za svou práci s tématem „Já jsem tvůj člověk“. Natka bude odměněna za přední umístění ve své kategorii dne 5. června 2018 v Krajské knihovně Františka Bartoše ve Zlíně.

Natálce moc gratulujeme a děkujeme za příkladnou reprezentaci školy.

Úspěšnou práci si můžete přečíst zde.

Vážení rodiče a přátelé,

děkujeme vám, že jste se zúčastnili naší zahradní slavnosti.

V naší fotogalerii naleznete fotografie z dopolední přípravy a zahradní slavnosti. Fotografie z fotokoutku jsou ke stažení v plné velikosti zde.

V pondělí 30. 4. 2018 jsem se spolu s dalšími 49 žáky naší školy ZŠ Zachar vrátila ze zájezdu z Velké Británie.

V úterý 24. 4. 2018 jsme vyjeli na dlouhou cestu přes několik evropských států. Jeli jsme přes Německo, Belgii, Francii a Euro tunelem až do Velké Británie.

Ve středu jsme časně ráno začali náš výlet prohlídkou Londýna. Prvním místem, které jsme navštívili, byla Observatoř v Greenwich a 0 poledník.  Lodním taxi jsme se poté přemístili k pevnosti Tower. Nejzajímavější byla výstava korunovačních klenotů. Z Tower Bridge byl moc krásný výhled, je tam prosklená podlaha, takže jsme mohli vidět lidi pod námi. Z tohoto mostu byla vidět bitevní loď Belfast. Prohlídka na této obrovské lodi byla opravdu zajímavá, ale já bych na ní po dobu války být nechtěla.  Byli jsme taky v katedrále sv. Pavla a vystoupali jsme po točitém schodišti až úplně nahoru ven na malou plošinu, odkud byl dech beroucí pohled na celý Londýn.

Po únavném dni jsme se všichni odebrali k našim náhradním rodinám. Většina dětí bydlela u přistěhovalců. Já a moje kamarádky jsme bydlely u velmi milé rodiny. V rodinách jsme hodně mluvili anglicky, ochutnali jsme pro nás nezvyklá jídla a seznámili jsme se s odlišnými zvyky a kulturou.

Ve čtvrtek jsme jeli autobusem do Warner Bros Studios, kde se natáčel Harry Potter. Prohlídka studií byla super. Jsou tam vystavené všechny kulisy, které byly použity při natáčení filmů. Hrad Windsor, který jsme ten den také navštívili, je také úžasná stavba.

V pátek jsme navštívili prastarou stavbu z kamenů Stonehenge. Toto místo je opravdu úchvatné. Glastonbury na mě působilo stejně. Prováděla nás zde úžasná paní, která si to povídání opravdu užívala. Vyprávěla velmi tajuplně a zatáhla nás do života, který tam kdysi dávno byl.

V sobotu jsme byli v městečku Stratford a viděli jsme Shakespearův rodný dům. Poté jsme byli na hradě Warwick, kde jsme prošli interiéry a je tam plno voskových figurín. Tento den jsme zakončili prohlídkou Univerzity Oxford.

V neděli, kdy jsme chodili po zbytku Londýna, byla hrozná zima. Viděli jsme parlament, Big Ben, sochu Churchilla, sídlo premiérky, Královská kasárna, parky, výměnu stráží, Buckinghamský palác, Čínskou čtvrť, trh Cowen Garden, Traffalgar Square, O2 arénu. Navštívili jsme 4D kino a London Eye. A taky jsme byli na vyhlídkové cestě po Temži.

Tento zájezd byl opravdu úžasný. Chtěli bychom všichni poděkovat našim paním učitelkám, že pro nás tento zájezd zorganizovaly a že na něj s námi jely. Byl to pro nás super zážitek, který si budeme dlouho pamatovat.

Fotografie naleznete ve školní fotogalerii. Fotografie ke stažení (11GB ulozto.cz)

ZŠ Zachar pořádá ve dnech 28. 5. – 31. 5. již XXII. ročník divadelní přehlídky Pohádková Kroměříž. V sále Domu kultury vystoupí školní divadelní soubory a dramatické kroužky z Kroměříže a okolí. Náš divadelní soubor KUK si připravil pohádku Princezna Žofinka a drak Dynamit. Na představení mají možnost přijít kroměřížské školy a školky a srdečně zveme také rodiče.

Fotografie z premiéry souboru KUK  naleznete zde.

Číst dál...

V rámci třídního projektu 8. ročníků ZŠ Zachar „Zasaď si svůj strom“, jsme se byli podívat, jak ten náš habr roste a přečkal celou zimu.  Návštěvu Podzámecké zahrady jsme spojili s komentovanou prohlídkou kroměřížského zámku a poté jsme prošli Podzámeckou zahradou, abychom viděli, jak se daří stromečku, který jsme vlastními silami vysadili na podzim loňského roku.

Můžete se podívat i vy! Fotky naleznete ve fotogalerii.

Scroll to top