.

.

Olympiáda
bezpečné jízdy
KUK
Školní výlet
Olympiáda

Naše škola spolu s DK Kroměříž pořádala ve dnech 23.5. – 26. již XXIV. ročník divadelní přehlídky Pohádková Kroměříž. V sále Domu kultury se předvedly školní divadelní soubory a dramatické kroužky. Obecenstvo hercům tvořily děti ze škol a školek z města. Na pohádky měli možnost přijít také rodiče a veřejnost. Všechna představení sledovala odborná porota, která na závěr vyhodnotila a ocenila ty nejlepší „herce“, soubory a „režiséry“.

Z naší školy bylo oceněno 5 žáků: Kamila Bjačková (7.A), Agáta Hurdesová (8.A), Anna Slámová (8.A), Leszek Čevela (4.A) a Libuše Nováková (8.A). Zvonek dostala vedoucí souboru paní Dagmar Navrátilová a cenu paní Ivana Jelínková za hudební doprovod. Blahopřejeme.

Všichni sice nebyli na bedně, ale i tak dosáhli nádherných výsledků a do budoucnosti nabrali zkušenosti, aby mohli i nadále vzorně reprezentovat naši školu. 

Nabízíme rodičům 3 až 6 letých dětí možnost registrace do dětské skupiny, kterou MC Klubíčko otevírá ve spolupráci s naší školou. V této skupině bude probíhat výuka AJ a paní učitelka dané skupiny projde stejným školením, jako vyučující prvních a druhých ročníků naší školy (neurověda, obohacování mozku). Pro děti z této skupiny nabízíme návaznost vzdělávání v naší škole. Registrovat se lze na www.klubickokm.cz nebo zde.

V pátek 12. 5. 2023 se uskutečnilo okresní kolo soutěže OVOV.  Soutěže se zúčastnili žáci 5. až 8. ročníků.  Za družstvo naší školy nastoupili Veronika Machálková, Eliška Machálková, Sára Zlámalová, Sofie Gregorová, Jan Hanák, Mathias Scholz, Mathias Merli a Jakub Jiří Karafiát a vybojovali nádherné 2. místo, a proto postupují do krajského kola, které se bude konat v Otrokovicích 24. 5. 2023. Za jednotlivce bylo také hodně úspěchů.

 

Všichni sice nebyli na bedně, ale i tak dosáhli nádherných výsledků a do budoucnosti nabrali zkušenosti, aby mohli i nadále vzorně reprezentovat naši školu.

Číst dál...

V rámci týdne škol přidružených k UNESCO jsme pro naše žáky připravili celoškolní projekt s názvem „Poezie života“. Děti vybíraly z 30 dílen různého zaměření. Poezie v matematice, poezie v hudbě, výtvarném umění, reklamě, ve sportu, limericky, cizojazyčná poezie a dokonce i poezie na talíři. Každý stihl za dopoledne 2 dílničky a myslíme, že si to všichni opravdu užili. Přesvědčte se sami nahlédnutím do naší fotogalerie.

V dubnu a v květnu letošního roku jsme pořádali dva poznávací zájezdy do Velké Británie. V příspěvku Káji Karafiátové ze třídy 9. A si můžete přečíst, co jsme zažili, viděli a navštívili.

Náš šestidenní výlet do Velké Británie začal na Hanáckém náměstí, když jsme dali poslední pusinky našim rodičům a vyrazili na velice dlouho cestu. Naše první zastávka byla v Belgii ve městě Brussel, kde jsme navštívili stavbu Atomium, která znázorňuje zvětšenou krystalovou mřížku železa. Hned poté jsme přejeli do města Bruggy, kde jsme měli možnost se projet na lodičkách po takzvaných severních Benátkách a strávili jsme tam zbytek dne.  Večer jsme přijeli do hotelu ve Francii, kde jsme přenocovali a brzy ráno jsme přepluli trajektem přes Lamanšský průliv do Velké Británie. První, co jsme na ostrově viděli, byl památník padlých letců z boje o Velkou Británii Battle of Britain Memorial, socha stíhacího pilota hledícího přes Lamanšský průliv směrem k Francii.

Číst dál...
Scroll to top