Obrovského úspěchu dosáhli žáci 1. a 3. ročníku v turnaji McDonald's cup. V okrskovém kole porazili všech šest soupeřů a postoupili do okresního kola v Bystřici pod Hostýnem. I zde bylo naše družstvo k neporažení a opět jsme slavili první místo, které nás posunulo až do krajského kola ve Zlíně. Zde mladí fotbalisté obsadili krásné třetí místo a ke zlatým medailím přidali i bronzové. Už teď se těšíme na příští ročník McDonald's cupu. Fotodokumentaci můžete zhlédnout zde.

O tom, že ekologie může být i zábava, jsme se my, deváťáci, přesvědčili během projektu s prvňáčky. Pro ty nejmenší jsme si na úterý 26.4. 2022 připravili pod vedením paní učitelky Kostelníčkové program zaměřený na ochranu přírody. Nápad na tento projekt jsme dostali v anglické konverzaci díky světovému projektu Earthshot Prize.

Na začátku projektového dne se od nás děti dozvěděly, proč je důležité přírodu chránit a jak se k ní správně chovat.

Následovala zábavná aktivita, při které se děti naučily, co do přírody patří a co ne, a to, co tam nepatří, třídily do ‘‘popelnic“ na recyklaci.

Poté jsme si společně s pomocí paní asistentky Bartoňové vyrobili vlastní strom z papíru. Na kmen z kartonu si prvňáčci s deváťáky nalepili papírové lístečky. Výsledný výtvor vypadal úplně úžasně.

Na závěr přišla hlavní náplň projektu – sázení stromku, který byl symbolicky předán od nás deváťáků prvňáčkům. Ti se budou po celou dobu svého studia na základní škole o tento stromek starat a následně ho zase předají další generaci prvňáčků. Výsadbu stromu, japonské okrasné třešně, zařídil pan zahradní architekt, kterému asistovali deváťáci.

Fotodokumentaci z naučného a zábavného projektu najdete zde.

Po delší přestávce jsme zahajovali na Zacharu jarní cyklistickou sezónu olympiádou na kolech a koloběžkách. Ráno 28. a 29. dubna nastupovali naši žáci I.stupně na školním hřišti s koly nebo , koloběžkami. Čekalo na ně 6 stanovišť: jízda zručnosti na kole i na koloběžce, pomalá jízda na kole, pravidla pro chodce i cyklisty a základy první pomoci. Velmi nám pomohli naši žáci z 8.A, kteří sami vedli stanoviště s nebezpečnými předměty a také Policie ČR zastoupená B. Balážovou. Většina dětí měla helmu, správně vybavené kolo a další pomůcky jako rukavice a nákoleníky. Cílem celé akce je zvládnout bez úrazu nejen jízdu zručnosti, ale hlavně celou další sezónu na kole nebo na koloběžce. Fotodokumentaci najdete ZDE.

Žáci naší školy se zapojili do literární soutěže Kroměřížská litera 2022, kterou každoročně vyhlašuje Knihovna Kroměřížska, letos na téma „Aby ze světa nevymizela radost“. Opět bylo několik  žáků oceněno a pozváno na slavnostní vyhodnocení a předávání odměn, které se uskutečnilo 28. dubna 2022 v  Knihovně Kroměřížska.

Ocenění získali:

6. A

Ondřej Coufal

Beata Vyňuchalová

7. A

Anna Dupalová

Nela Chalupová

8. A

Tereza Přijalová

9. A

Adéla Kováčová

Alena Velínská

Lenka Smékalová

Kategorie, ve kterých se soutěžilo, byly rozděleny dle věku žáků a také žánrově – poezie, próza, komiks.

Jednu z oceněných prací si můžete přečíst zde.

Všem děkujeme za krásné příspěvky a gratulujeme.