.

.

Olympiáda
bezpečné jízdy
KUK
Školní výlet
Olympiáda

Výběrové třídy 7.A a 8.A se rozhodly na konci října vyrazit za poznáním do Olomouce. Netypicky slunečné počasí bez dešťových kapek nám umožnilo nachodit desítky podzimních kilometrů centrem této moravské metropole.

Dominanty města, které máme takřka za rohem, znal z nás málokdo. Proto jsme také pozorně naslouchali výkladu pana Pavla Kočího, který nás celý den Olomoucí provázel. Poschodí po poschodí Arcidiecézního muzea nám pomohl zvládnout průvodní pracovní list. Díky němu, tedy hlavně úkolům, na které jsme hledali odpovědi, nám ty 2 hodiny rychle utekly. Nevšedním zážitkem pak byl výhled z věže kostela svatého Mořice, potvrzující, že „órodná Haná je rovná jako placka“. Výlet za historií se zkrátka povedl a nikdo nelitoval, že jsme tentokrát Anglii vyměnili za naši rodnou Moravu.

Scroll to top