.

.

Olympiáda
bezpečné jízdy
KUK
Školní výlet
Olympiáda

O tom, že fyzika nemusí být jenom nuda, jsme se přesvědčili v několika podzimních hodinách fyziky. V rámci probíraného učiva Pohyb tělesa jsme dostali za úkol představit spolužákům vlastnoručně zhotovené vozidlo na balónkový pohon. Jednoduchá verze auta měla splňovat několik požadavků: jednoduchost, funkčnost (schopnost pohybu), originalitu a použití finančně nenáročného materiálu. Podařilo se nám vyrobit stroje, které nám předvedly pohyb přímočarý a křivočarý, posuvný a otáčivý, rovnoměrný a nerovnoměrný a někomu se auto třeba nerozjelo vůbec. Jízdy tak měly své vítěze i poražené, pro nás ale bylo důležité, že jsme si vyzkoušeli své praktické schopnosti něco vyrobit, užít si legraci a hodiny fyziky si tím zpestřit.

Prezentaci jízd našich vozidel můžete zhlédnout v přiloženém minivideu 

Scroll to top