.

.

Olympiáda
bezpečné jízdy
KUK
Školní výlet
Olympiáda

V letošním roce si připomene Velká Británie výročí vlády Královny Alžběty II., která se stala rekordmankou, co se týče doby setrvání na trůnu. Další zajímavostí je, že se jedná o panovnici, která nejen zažila druhou světovou válku, ale také byla aktivní členkou Ženského pozemního pomocného sboru (ATS). Královna nastoupila na trůn 6. února 1952 a korunována byla 2. června 1953.

Žáci druhého stupně na ZŠ Zachar si tuto událost připomenuli výstavou fotografií panovnice s letopočty jubilea 1952–2022 a siluetami královny, které byly vytvořeny pomocí raznic, zhotovených v rámci dílenského praktika. Barevné kombinace připomínají jednotlivé země Spojeného království.

Tímto žáci propojili hned několik předmětů – dílny, dějepis a anglický jazyk. A připomněli osobnost, která je nejen pro obyvatele Velké Británie symbolem stálosti.

Scroll to top