.

.

Olympiáda
bezpečné jízdy
KUK
Školní výlet
Olympiáda

V pondělí 28. března 2022 se uskutečnilo na Gymnáziu v Kroměříži okresní kolo Olympiády z českého jazyka. Naše škola měla dvě „želízka v ohni“, a to Michaelu Rotreklovou a Lenku Smékalovou. Holky nezklamaly a obě dosáhly obrovského úspěchu.

Míša obsadila krásné třetí místo a Lenka skončila hned za ní, čtvrtá. Míša tedy postupuje do krajského kola, které proběhne koncem dubna ve Zlíně, Lenka je prozatím náhradnice.

Olympiáda se každoročně skládá z několika záludných mluvnických úkolů a slohové práce, tentokrát na téma: „Tahle vůně mi připomíná…“. Děvčata se s tímto zadáním excelentně vypořádala a výsledek už vlastně známe.

Nezbývá, než oběma poděkovat za reprezentaci naší školy a zároveň popřát pevné nervy a úspěch v krajském kole. Držíme palce!

Scroll to top