.

.

Olympiáda
bezpečné jízdy
KUK
Školní výlet
Olympiáda

 

 

 

 

 

 

 

 

 

S naší třídou jsme se rozhodli udělat dobro pro naši planetu, proto jsme se zapojili do mezinárodního projektu EARTHSHOT, doporučeného pro školy UNESCO. Přibrali jsme k naší třídě 8.A ještě malošky ze 4.B.

Jde o projekt na ochranu životního prostředí pod záštitou UNICEF a tvářemi projektu jsou princ William a David Attenborrough. Zaměřili jsme se na motýly.

Motýlků je na celém světě čím dál méně, tak jsme pro ně chtěli udělat něco více. Objednali jsme tři motýlí keře, které postupem času vyrostou a vytvoří se v nich pyl, díky kterému se motýlkům bude dobře dařit a budou se moci lépe rozmnožovat. Dále jsme chtěli udělat pro motýlky krásné prostředí, tak se nakoupily barvy ve spreji, abychom mohli nasprejovat motýlí zeď. A nakonec jsme koupili krásné nálepky motýlků, abychom jimi ozdobili lavičky. 

Projekt jsme začali tím, že jsme se společně s dětmi ze 4.B vydali na místo pro keře, které jsme s nimi zasadili, pohnojili, zalili a teď jenom budeme čekat, až vyrostou a motýlci je obsadí. Dále jsme šli s dětmi polepit lavičky krásnými nálepkami motýlků, ale nejprve jsme jim je očistili a natřeli. Čtyři z našich dívek se pak pustily do sprejování zdi podle šablon motýlků, které si sami vytvořily.

Když jsme společně práci dokončili, s dětmi ze 4.B. jsme si zahráli veselou hru na motýlky.

Tím jsme projekt zakončili a všichni, co se na něm podíleli, si to užili. Byl nejen zábavný, ale pomohli jsme tím i naší planetě. Fotodokumentaci najdete zde.

Petra Němečková, Tereze Stratilová, Kristýna Pištěcká z 8.A ZŠ Zachar

Scroll to top