.

.

Olympiáda
bezpečné jízdy
KUK
Školní výlet
Olympiáda

Město Kroměříž a VOŠPS a SPgŠ Kroměříž vyhlásilo 30. postupovou přehlídku ve zpěvu hanáckých lidových písní ,,O HANÁCKYHO KOHÓTA 2023.“ Soutěž se konala ve čtvrtek 2. března 2023 a naši školu reprezentovaly žákyně Ema Linnertová, Helena Konečná ze třídy III.A a Petra Buřinská, Ella Matýšková ze třídy V.A. Vystoupit s vybranými hanáckými písněmi bez hudebního doprovodu není snadná věc a každý zpěvák potřebuje velkou dávku odvahy. Přes lehký třes v hlase děvčata podaly opravdu krásné výkony a rozhodování poroty nebylo vůbec snadné.

 

Z tohoto klání jsme si přivezli dvě postupová místa zásluhou Petry Buřinské a Elly Matýškové do krajského kola postupové přehlídky dětí v sólovém zpěvu lidových písní, které se bude konat v Prostějově 16. 4. 2023. Petra Buřinská zároveň dostala pozvánku k účasti na Hanáckém dni v Kroměříži, kde si zazpívá po boku cimbálové muziky Dubina.

Všem děvčatům děkujeme za účast a vítězkám přejeme štěstí i v kole krajském.

Scroll to top