.

.

Olympiáda
bezpečné jízdy
KUK
Školní výlet
Olympiáda

Každý rok organizujeme na ZŠ Zachar Kroměříž nejen školní, ale také okresní kolo Soutěže v cizích jazycích pro kategorii II. A, která je určena žákům 8. a 9. ročníků a pro kategorii I. A, která je určena žákům 6. a 7. ročníků. Do okresního kola postupuje pouze vítěz školního kola. V letošním roce se školního kola zúčastnilo 109 žáků naší školy a okresního kola soutěže v obou kategoriích se zúčastnilo 22 žáků základních škol našeho okresu. Okresní kolo se konalo 8. března.

Mladá generace chápe, že znalost cizího jazyka není v současném světě již pouze výhoda, ale nutnost a pokud se chtějí dobře uplatnit, bez dobré znalosti cizích jazyků se neobejdou. Tomu každoročně odpovídá i úroveň soutěžících. Jsou motivovaní, zvyklí angličtinu používat v každodenním životě a jejich komunikační dovednosti jsou výborné.

 

 

Ve školním kole se vítězem stal Sebastián Slovák z 9.A. Seba naši školu reprezentoval v kole okresním. Předvedl výborný výkon, na který může být hrdý. Umístil se na 5. místě. Na druhém místě ve školním kole skončila Barbora Vápeníková z 9.A a místo třetí obsadila Agáta Hurdesová z 8.A. V mladší kategorii se stala vítězkou školního kola Sofie Zavřelová. Sofča zvítězila i v okresním kole, které je však v této kategorii nepostupové. Sofie navštěvuje 7.A, takže příští rok bude soutěžit již ve starší kategorii. Na místě druhém se umístila Anna Bartoňová a na místě třetím Julie Sklářová, obě ze 7.A.

Všem vítězům gratulujeme a Sebastianovi i Sofii děkujeme za skvělou reprezentaci školy.

Mgr. Šárka Kostelníčková

ZŠ Zachar Kroměříž

Scroll to top