.

.

Olympiáda
bezpečné jízdy
KUK
Školní výlet
Olympiáda

Vážení rodiče, žáci a přátelé školy,

jako přidružená škola UNESCO jsme se na sklonku minulého školního roku zapojili do mezinárodní soutěžní přehlídky CréaFest 2023. Náš příspěvek můžete zhlédnout zde, český text a titulky jsou níže.

Festival kreativity CréaFest na téma "Kdo zachraňuje les, zachraňuje život"

Performanční umění (performance art) se může odehrávat kdekoliv, kdykoliv a jakkoliv dlouho. Může jím být jakákoliv situace, která zahrnuje čtyři základní elementy čas, prostor, umělcovo tělo a vztah mezi jím a publikem.

Výtvarnou akci - performance - "Naše ruce pro les" ztvárnili žáci předmětu Výtvarné praktikum. Jedná se o žáky 6. až 9. ročníku pod vedením Mgr. Petra Fečkové. Sami vytvořili obsahovou linii, kterou se potom pokusili ztvárnit svým pohybem, výtvarným zpracováním prostředí za doprovodu improvizované hudby pana učitele Mgr. Radima Klema. S technickými záležitostmi pomáhali žáci počítačového praktika s panem učitelem Ing. Janem Bartoněm, který zpracoval střih.  

Vítr - Machálková Veronika, Oheň - Stasyk Angelína, Sazeči stromů - Novák David, Škuta Tomáš, Les - Cimermanová Makéta, Javorská Lucie, Kováčová Dominika, Pospěchová Julie, Řiháčková Tereza, Saňková Kateřina, Šmídová Julie, Vašáková Rozálie, Malé stromky - Apolenářová Ema, Kučerová Leona, Čevela Jasmína Przepiorka

Scroll to top