.

.

Olympiáda
bezpečné jízdy
KUK
Školní výlet
Olympiáda

#vzrušující recitační bitva #

 Talentovaní žáci druhého stupně se v pátek 26. ledna zapojili do napínavé recitační soutěže. Už od rána bylo cítit napětí ve vzduchu, jako by se slova samotná chystala vystoupit z knih a tančit ve školní učebně. Žáci, vystupující v rolích svých oblíbených básníků, se sešli s odhodláním v očích a verši na jazyku. Recitační soutěž, která měla tentokrát nádech divadelního představení, přivedla naše žáky do středu pozornosti. S úsměvem na tváři a dojemným vystoupením nám děti ukázaly, že poezie může být zábavná, a že slova mohou být stejně vzrušující jako nejlepší dobrodružství.

 Školní učebna se proměnila ve scénu, kde se odehrávaly dramatické monology, veselé básničky i dojemné balady. Každý žák si vybral svou oblíbenou báseň a s nadšením ji představil spolužákům ze svých i dalších ročníků a učitelkám českého jazyka.

Radost a smích nebyly na soutěži žádnou vzácností. Zdá se, že naši básníci objevili radost z předvádění svých schopností a radostný vztah ke slovu. Není pochyb o tom, že poezie se na základní škole stává hitem!

Po úspěšném představení dostali účastníci ocenění za odvahu a umělecký přínos. „Je úžasné vidět, jak naše děti milují poezii. Toto školní kolo recitační soutěže jim poskytlo příležitost rozvinout kreativitu a sdílet ji s ostatními,“ komentovala soutěž Mgr. Lenka Nesvadbová.

Naše základní škola se tak stala místem, kde se smích a radost snoubí s magií slov. A kdo ví, možná právě zde vyrůstá nová generace básníků, kteří svými slovy osvětlí cestu budoucím generacím.

Do okresního kola postupují:

Kategorie 6. a 7. tříd:

1. místo - Dita Ivánková, 6. A

2. místo – Jasmína Čevelová, 7. C

3. místo – Tomáš Tesařík, 7. A

Kategorie 8. a 9. tříd:

1. místo – Tereza Podehradská, 9. A

2. místo – Kristýna Hladilová, 9. A

3. místo – Eliška Ptáčková, 9. A

 

Držíme vám pěsti!

Scroll to top