.

.

Olympiáda
bezpečné jízdy
KUK
Školní výlet
Olympiáda

Šesté třídy se v pátek 10. května vydaly na exkurzi do Přerova a musíme říct, že to bylo dobrodružství od začátku do konce! První zastávkou bylo zákulisí loutkového divadla Kašpárek, které právě hostilo festival Letnice. Naše dobrodruhy čekala pohádka přímo naživo! Viděli, jak loutky ožívají, zkusili si je sami ovládat a objevili tajemství, jak se loutky stávají kouzelnými postavičkami na jevišti. Poté jsme zamířili do Muzea Jana Amose Komenského, kde žáci prozkoumali nejen jeho životní dílo, ale dozvěděli se i spoustu dalších informací z oblasti historie. Věděli jste například, že Jan Blahoslav nosil jako první v Přerově brýle? Procházeli jsme expozicemi historických tříd a cítili jsme se jako časoví cestovatelé sledující život našich předků od Komenského éry až po dobu, kdy studovaly naše babičky. Nakonec jsme vystoupali až na věž, abychom obdivovali krásu Přerova. Tento skvělý den jsme ukončili s dobrotou v ruce – zmrzlinou, na přerovském náměstí. Tato exkurze byla jako loutková pohádka - plná zázraků a radostí!

Scroll to top