Toulky Kroměříží je název třídního projektu 6. ročníků, který nás provází celým školním rokem.

Žáci 6. ročníku se postupně během tohoto školního roku seznamovali s historií i současností našeho města, s jeho památkami, významnými rodáky a zajímavými místy. V rámci tohoto projektu vytvářeli v hodinách výchovy k občanství postery o Kroměříži, vyhledávali zajímavosti a pak s tímto seznamovali ostatní spolužáky.

V dubnu pak navštívili Květnou zahradu, v květnu Muzeum Kroměřížska a Podzámeckou zahradu. Muzeum si prohlédli doslova od sklepa až po půdu. Víte třeba to, co se skrývá ve sklepních prostorech? Naši šesťáci už to ví! Jsou zde uloženy vykopávky a hmotné předměty z doby nejstarší. Půda pak skrývala expozici s názvem „Poklady staré půdy“. Dále žáci zhlédli film „Kroměříž v soukolí dějin“ a stejnojmennou výstavu.  A samozřejmě nesmíme zapomenout na nádherné obrazy Maxe Švabinského.

Pak je ještě čekalo překvapení v podobě expozice „Někdo to rád sušené“ a výstava abstraktního umění.

Celý den si moc užili! Pohlédli do dějin našeho města, ale viděli i jeho současnou podobu.