Během dubnového sběrového týdne jsme nasbírali 9381 kg starého papíru, za který jsme obdrželi částku 23 050,- Kč. Peníze budou použity na celoškolní projektové dny a nejlepší třídy (4.A, 6.A, 3.A, 6.B, 9.A a 8.A) dostaly příspěvek na školní výlet. Děkujeme všem, kteří se do sběru aktivně zapojili. Rovněž děkujeme žákům 8. A a 8. B. za pomoc při sběru.

V rámci projektu byly obnoveny naučné tabule ve školním arboretu, pořízeno vybavení do učebny v přírodě, vybudovány vyvýšené záhony pro pěstování bylin a vyrobeny a rozmístěny hmyzí domečky. Tento projekt byl spolufinancován Státním fondem životního prostředí ČR na základě rozhodnutí ministra životního prostředí.

V neděli 19.9.2021 se zástupci z řad našich žáků a vyučujících zúčastnili tradičního setkání sponzorů zlínské ZOO. Peníze vydělané sběrem starého papíru věnovali naši žáci na chov ohrožených exotických zvířat a škola se tak stala jedním z více než devíti set podporovatelů provozu zahrady v letošním nelehkém roce. Účastníci setkání si prohlédli všechny expozice zahrady, vyslechli děkovná slova ředitele ZOO a na závěr přijali pozvání na malé občerstvení. I přes chladné počasí se den vydařil a na památku jsme si odvezli pštrosí vejce.