Přejeme vám krásné prázdniny a spoustu pěkných zážitků!

V posledním týdnu školního roku se uskutečnila již 26. olympiáda ZŠ Zachar. Děti si po 3leté pauze mohly opět naplno zazávodit v atletických disciplínách. Jednalo se o skok daleký, 50 m čekalo na nejmenší závodníky, na ty starší čekalo 60 m sprint, hod míčkem a vytrvalostní běh na 300 respektive 600 metrů. Na závěr si jednotlivé třídy zazávodily ve štafetovém běhu. K vidění bylo spoustu zajímavých výkonů, které si můžete prohlédnout v naší galerii.

Po dvou letech si konečně naši žáci opět užili pořádný branný den. Kromě realistické zdravovědy s ČCK stavěli stany, učili se rozdělat oheň, evakuovat se na raftech a spoustu dalších zajímavých disciplín, které si můžete prohlédnout v naší galerii.

Fotbalové utkání Deváťáků s Galacticos Učitelos se na ZŠ Zachar Kroměříž stává každým rokem více a více atraktivním pro diváky. A není divu. Pro spoustu hráčů je to největší zápas v dosavadní kariéře a do zápasu jdou naplno. Fotbal je kolektivní hrou, ale klade nároky i na individuální stránku hráčských schopností a dovedností. Špičkoví hráči musí být dobře kondičně připraveni a ovládat činnosti s míčem. A přesto, že ani jeden z týmů jarní přípravu nepodcenil a kondice i práce s míčem byla u obou týmů špičková, tým Galacticos Učitelos porazil Deváťáky 4:0 a získal tak pohár Vítězů. Hráči Deváťáků předvedli parádní výkon a Galacticosu nedali vítězství zadarmo. Jejich brankář Michal Pěnička vychytal spoustu šancí a ve druhém poločase i trestný kop, ale ani tak porážce svého týmu nezabránil. Motivace i nasazení hráčů Galacticos Učitelos vedla k zaslouženému vítězství. Trenéři ocenili i skvělý výkon ženských hráček tohoto týmu. Fanouškovská základna obou týmů je široká. Všichni fanoušci své týmy povzbuzovali, všechny podařené akce odměňovali potleskem a fanynky ze 7. A si dokonce připravily transparent na podporu svého oblíbeného hráče Galacticos Učitelos Radima Klema. O jistý rozruch se postarali fanoušci pátých ročníků, kteří velmi hlasitě fandili střídavě oběma týmům, ale k žádným potyčkám, či agresivnímu chování kvůli tomu ze strany ostatních fanoušků, naštěstí, nedošlo. Klíčové utkání nové sezony je naplánováno na červen 2023. Přejeme hráčům úspěšnou přípravu a již nyní se těšíme na další skvělé fotbalové zážitky. Sportu zdar a fotbalu obzvláště 👍 (galerie zde)

Dne 21.6.2022 si žáci prvních až šestých ročníků užili zábavný sportovní den, který pro ně připravili učitelé TV a pomáhali jim žáci 9. ročníků. Fotografie z akce naleznete v naší galerii.