.

.

Olympiáda
bezpečné jízdy
KUK
Školní výlet
Olympiáda

V červenci proběhnou sportovní tréninkové kurzy pro vybrané žáky naší školy. Cílem této akce je udělat zábavný sportovní program pro pohybově nadané děti.

Žáci si budou hradit sportoviště mimo areál školy (zimní stadion, bazén atd.) a stravu. Ostatní náklady hradí škola. Akce bude trvat od pondělí do pátku vždy od 8:00 hod. do 16:00 hod. Děti v 16:00 hod. odchází domů, ubytování není k dispozici.

Tréninkové kurzy zaštiťuje Mgr. Pavel Mikšík. Další pedagogický dohled zajišťují: na prvním kurzu Mgr. Lubomír Murín, na druhém kurzu Mgr. Martin Fajtl.

Termín prvního kurzu: 12. – 16. 7. 2021

Termín druhého kurzu: 26. – 30. 7. 2021

Závěr školního roku přinesl našim pedagogům netradiční výzvu - žáci devátých ročníků s nimi chtěli změřit své síly ve fotbalovém utkání. Zacharští pedagogové se nenechali pobízet a výzvu přijali a v pondělí 28.6. 2021 se uskutečnilo pravé zacharské derby. Za nadšeného řevu tribun a za vydatné podpory oběma stranám se rozehrála neskutečná bitva plná dějových zvratů a velkých šancí. Navzdory ukrutné výhni, která panovala na hrací ploše, se hráči obou týmů vybičovali k výborným výkonům. I přes prodloužení zápasu došlo k remíze, načež měly rozhodnout penalty. Tíha zodpovědnosti byla obrovská a diváci se s každou vstřelenou brankou dostávali do stále většího varu. Přes veškerou snahu i penaltový rozstřel skončil nerozhodně a kapitáni obou týmu se shodli na výsledné remíze. Diváci odcházeli nadmíru spokojení, protože jim byl výsledek zcela jasný - tento den vyhrál Zachar! :-)

Sportu zdar a fotbalu zvláště! Fotografie z utkání máme v galerii zde: https://www.zszachar.cz/index.php/fotogalerie-skoly/category/589-fotbalove-derby-devataku-proti-tymu-pedagogu

Na naší škole se ve středu 23.6. 2021 uskutečnil netradiční sportovní den pro žáky z prvních až čtvrtých ročníků. S vydařenou akcí byli všichni velmi spokojeni, pokochejte se pohledem do školní fotogalerie: https://www.zszachar.cz/index.php/fotogalerie-skoly/category/587-netradicni-sportovni-den-pro-1-4-rocnik

Děkujeme našim deváťákům, že vydatně pomáhali s organizací! :-)

Na naší škole se ve čtvrtek 24.6. 2021 uskutečnil další netradiční sportovní den  - tentokrát pro žáky z pátých až osmých tříd. Deváťáci opět výborně pomáhali a akce se moc povedla - nahlédněte do školní fotogalerie: https://www.zszachar.cz/index.php/fotogalerie-skoly/category/588-netradicni-sportovni-den-pro-5-8-rocnik

 

Naše škola získala v loňském roce dotaci ze Státního fondu životního prostředí na obnovu učebny v přírodě a naučné stezky v arboretu. Na jaře jsme se pustili do práce a postupně začali realizovat jednotlivé části projektu. Pan Zezula vyrobil záhonky na pěstování bylin, s deváťáky jsme je umístili v arboretu a navezli hlínu, teď už jen čekají na osazení bylinkami. Ve spolupráci s PaedDr. Jiřím Tronečkem vznikly naučné tabule s tématikou hmyzu, ptáků, jehličnatých a listnatých stromů, bylin a drobných živočichů, které byly tento týden umístěny v arboretu. Tabule jsou opatřeny QR kódy odkazujícími k dalším informacím k daným tématům. Těšíme se, že je od příštího školního roku budeme aktivně využívat ve výuce.

Číst dál...
Scroll to top