Olympiáda

Zápis proběhne v úterý 7.4. a ve středu 8.4. 2020 od 14,00 hod. - 18,00 hod.

Povinná docházka ve školním roce 2020/21 začíná pro děti, které šesti let dosáhnou do 31.8. 2020. Podrobnosti najdete ZDE.

Upozorňujeme rodiče, že v dokumentech ke stažení najdete potřebné formuláře (Žádost o přijetí, Generální souhlas), které si můžete již před zápisem vyplnit a zajistit podpisy obou rodičů v případě, že se k zápisu nemůžete dostavit oba.

Krajské kolo Přeboru škol v šachu se hrálo 4. února 2020 na Obchodní akademii v Kroměříži. Turnaje se zúčastnilo 7 družstev zlínského kraje, které se do turnaje kvalifikovaly z Okresních kol Přeboru škol v šachu.

ZŠ Zachar Kroměříž v kategorii 1. Stupeň ZŠ, reprezentovali tito chlapci a dívky: Langer Martin, Kováč Richard, Michalík Lukáš, Malý Petr, Kováčová Karolína a Baček Daniel. Naši šachisté na turnaji překvapili, když se umístili na velmi krásném 4. místě. Z turnaje si odnesli diplom a určitě i spoustu zkušeností do dalších šachových turnajů. Jen „krůček“, chyběl našim reprezentantům k 3. místu.

Nejvíce bodů získal pro tým Richard Kováč, který na 2. šachovnici uhrál 5 bodů ze šesti zápasů a také Lukáš Michalík, který na 3. šachovnici uhrál 4,5 bodu ze šesti zápasů. Tito dva jmenovaní hráči doslova excelovali a táhli po celý turnaj svůj tým. Další hráči už uhráli jen dohromady 2,5 bodů, ale snahu jim v jednotlivých zápasech nelze upřít. Všichni chlapci a Karolína Kováčová, zaslouží velkou pochvalu za vzornou reprezentaci naší školy v této soutěži. Co je ovšem úžasné, náš tým dokázal porazit 2. družstvo v soutěži, tým ZŠ Mařatice, které koučoval samotný mezinárodní šachový velmistr Vlastimil Babula, to je fantastický výsledek. Aby těch překvapení nebylo málo, dokázal náš tým také remizovat s celkovým vítězem turnaje, s družstvem ZŠ Boršice. Jako trenér těchto šachistů jsem na výkon dětí velmi pyšný. Příští rok už můžou jmenovaní chlapci, šachisté, reprezentovat naši školu už jen v kategorii 2. stupeň - ZŠ.

Číst dál...

Lyžařský výcvik pro 1. stupeň proběhl v lyžařském středisku Skiareál Troják ve dnech 20 - 24.1. 2020. Jubilejního 5. ročníku se zúčastnilo rekordních 61 lyžařů z 1. až 5. ročníků. Na fotografie se můžete podívat v naší školní fotogalerii...

O současné mladé generaci se říká leccos. Ať už v pozitivním, či negativním slova smyslu. Děti byly, jsou a vždycky budou dětmi. A vždy se od předchozí generace budou maličko lišit. Nechci zde o kladech a záporech současné generace polemizovat. Chci je pochválit. Co se týče znalostí cizích jazyků, je na tom naprostá většina z nich výborně. Přesvědčuji se o tom každý rok, kdy na ZŠ Zachar, Kroměříž organizujeme okresní kolo Soutěže v cizích jazycích.

Angličtina je naprosto běžnou součástí jejich životů. Není to „jen“ předmět ve škole, který musí absolvovat. Cestují a jsou schopni se v zahraničí domluvit. Sledují filmy a seriály v původním znění. Překládají si písničky. Hrají anglické hry. Čtou knihy v originále. Chatují s vrstevníky z celého světa. Sledují zahraniční youtubery, vloggery, bloggery. Chtějí v zahraničí studovat, jezdit na stáže, absolvovat kurzy. To vše přispívá k větší motivaci učit se jazyky a zlepšuje jejich komunikační dovednosti a znalosti.

Okresní kolo Soutěže v cizích jazycích se na ZŠ Zachar Kroměříž konalo letos 11. února. Účast byla již tradičně vysoká. Školy v našem okrese své žáky na soutěž připravují a pravidelně své zástupce na okresní kolo přihlašují. V kategorii II. A letos zvítězila Natálie Třasoňová ze ZŠ Zachar Kroměříž. Natálie bude náš okres reprezentovat v krajském kole. Na druhém místě skončila Natálie Marešová ze ZŠ Komenského a místo třetí obsadil Alexander Hustin ze 3. ZŠ Holešov. V mladší kategorii se stala vítězkou Johana Šromová ze ZŠ Komenského, druhý byl David Otta ze ZŠ TGM Bystřice pod Hostýnem a za ním se umístila Tereza Stachoňová z Církevní ZŠ.

Všem soutěžícím děkujeme za skvělou reprezentaci jejich školy a Natálii Třasoňové přejeme hodně úspěchů v krajském kole.

Jako každoročně i letos se na naší škole konala Olympiáda v českém jazyce, které se zúčastnili žáci 8. a 9. ročníků. Olympiáda se skládá z mluvnických úkolů a z části slohové.

Letošní  řešitelé byli úspěšní a s úkoly se poprali velmi dobře. K nejúspěšnějším patří:

1. Novotná Andrea 9. A
  Coufalová Aneta 8. A
2. Třasoňová Natálie 9. A

Žákyně, které získaly největší počet bodů (shodný, tedy máme 2 první místa), postupují do okresního kola a budou naši školu reprezentovat dál.