.

.

Olympiáda
bezpečné jízdy
KUK
Školní výlet
Olympiáda

V neděli 19.9.2021 se zástupci z řad našich žáků a vyučujících zúčastnili tradičního setkání sponzorů zlínské ZOO. Peníze vydělané sběrem starého papíru věnovali naši žáci na chov ohrožených exotických zvířat a škola se tak stala jedním z více než devíti set podporovatelů provozu zahrady v letošním nelehkém roce. Účastníci setkání si prohlédli všechny expozice zahrady, vyslechli děkovná slova ředitele ZOO a na závěr přijali pozvání na malé občerstvení. I přes chladné počasí se den vydařil a na památku jsme si odvezli pštrosí vejce.

Slunečný podzimní týden od 13. do 17.9. strávili žáci 4.B a 4.C se svými vyučujícími na Tesáku. Pobyt byl naplněný poznáváním okolní přírody, aktivitami a hrami zaměřenými na upevnění kamarádských vztahů v třídním kolektivu. Velkým zážitkem pro děti se stala návštěva pracovníků Městské policie se cvičeným psem a ukázka jejich práce. Mnohé zaujala také beseda pana doktora Tronečka o jeho cestách do Afriky a následující prohlídka přírodnin a trofejí z celého světa u něho doma. Žáci strávili příjemné společné chvíle, na které budou určitě rádi vzpomínat.

Naše škola získala v loňském roce dotaci ze Státního fondu životního prostředí na obnovu učebny v přírodě a naučné stezky v arboretu. Na jaře jsme se pustili do práce a postupně začali realizovat jednotlivé části projektu. Pan Zezula vyrobil záhonky na pěstování bylin, s deváťáky jsme je umístili v arboretu a navezli hlínu, teď už jen čekají na osazení bylinkami. Ve spolupráci s PaedDr. Jiřím Tronečkem vznikly naučné tabule s tématikou hmyzu, ptáků, jehličnatých a listnatých stromů, bylin a drobných živočichů, které byly tento týden umístěny v arboretu. Tabule jsou opatřeny QR kódy odkazujícími k dalším informacím k daným tématům. Těšíme se, že je od příštího školního roku budeme aktivně využívat ve výuce.

Číst dál...

Informace od HappySnack pro rodiče (formát PDF)

Vážení rodiče, přikládáme informace z MŠMT, platné od 25.2.2021

Scroll to top