.

.

Olympiáda
bezpečné jízdy
KUK
Školní výlet
Olympiáda

Žáci 2. stupně, kteří navštěvují volitelný předmět Fyzikální praktikum, mají v letošním roce za sebou už měsíc vzájemného poznávání a osvojování zásad experimentování. Automaticky se také stali členy Klubu mladých debrujárů (nadšenců pro vědu a bádání), který na naší škole už řadu let pracuje.

Celé září probíhalo ve znamení pokusů z kinematiky, elektřiny a termodynamiky.

Velkou oblibu si získaly nové stavebnice Mechanická laboratoř, deváťáci rozsvítili diodu pomocí Voltova sloupu z dvacetikorun, zinkových podložek a textilie namočené v octě, pro pobavení jsme vyfukovali sloní choboty ze zahřátých cédéček.

Doufáme, že se nám letos podaří absolvovat také praktické dílenské činnosti v prostorách moderně vybavených dílen střední školy COPT v Kroměříži, které fyzikální praktikum pravidelně navštěvuje a proniká do oborů strojírenství, elektrotechniky a autoopravárenství.

Výsledky naší činnosti můžete shlédnout v malé fotoochutnávce.

Scroll to top