.

.

Olympiáda
bezpečné jízdy
KUK
Školní výlet
Olympiáda

O současné mladé generaci se říká leccos. Ať už v pozitivním, či negativním slova smyslu. Děti byly, jsou a vždycky budou dětmi. A vždy se od předchozí generace budou maličko lišit. Nechci zde o kladech a záporech současné generace polemizovat. Chci je pochválit. Co se týče znalostí cizích jazyků, je na tom naprostá většina z nich výborně. Přesvědčuji se o tom každý rok, kdy na ZŠ Zachar, Kroměříž organizujeme okresní kolo Soutěže v cizích jazycích.

Angličtina je naprosto běžnou součástí jejich životů. Není to „jen“ předmět ve škole, který musí absolvovat. Cestují a jsou schopni se v zahraničí domluvit. Sledují filmy a seriály v původním znění. Překládají si písničky. Hrají anglické hry. Čtou knihy v originále. Chatují s vrstevníky z celého světa. Sledují zahraniční youtubery, vloggery, bloggery. Chtějí v zahraničí studovat, jezdit na stáže, absolvovat kurzy. To vše přispívá k větší motivaci učit se jazyky a zlepšuje jejich komunikační dovednosti a znalosti.

Okresní kolo Soutěže v cizích jazycích se na ZŠ Zachar Kroměříž konalo letos 11. února. Účast byla již tradičně vysoká. Školy v našem okrese své žáky na soutěž připravují a pravidelně své zástupce na okresní kolo přihlašují. V kategorii II. A letos zvítězila Natálie Třasoňová ze ZŠ Zachar Kroměříž. Natálie bude náš okres reprezentovat v krajském kole. Na druhém místě skončila Natálie Marešová ze ZŠ Komenského a místo třetí obsadil Alexander Hustin ze 3. ZŠ Holešov. V mladší kategorii se stala vítězkou Johana Šromová ze ZŠ Komenského, druhý byl David Otta ze ZŠ TGM Bystřice pod Hostýnem a za ním se umístila Tereza Stachoňová z Církevní ZŠ.

Všem soutěžícím děkujeme za skvělou reprezentaci jejich školy a Natálii Třasoňové přejeme hodně úspěchů v krajském kole.

Scroll to top