V rámci Mezinárodního roku vodní spolupráce 2013 je po celém světě naplánováno mnoho událostí a konferencí, jejichž cílem je upozornit na potřebu ochrany pitné vody a nalézt cesty k zachování její kvality i množství. Pro žáky naší školy jsme připravili dvoudenní celoškolní projekt. Žáci se po dobu projektu stávají organizátory vlastních „konferencí“. Během nich se navzájem seznámí se skutečnostmi, které oni sami mohou ovlivnit a pomoci tak k zachování vodních zdrojů pro následující generace.

Projekt byl rozdělen do čtyř větších skupin podle věku žáků. Každá z těchto skupin byla dále rozdělena do několika podskupin, které se v prvním projektovém dni věnovaly různým tématům (Dopis vodě - co můžeme zlepšit na svém přístupu k vodě, Společné schéma koloběhu vody - s příklady, jak jej může člověk negativně ovlivnit, Model koloběhu vody v přírodě, Plakáty - upozorněme na plýtvání vodou, Putování za vodou -spotřeba vody v ČR a ve světě, Vodní dotazník - jak si lidé v Kroměříži váží vody, Jednoduché metody mechanického čištění vody - modely + nákresy, Moje čistička - návrhy co nejefektivnějšího způsobu mechanického čištění vody, Kniha o vodě - soubor vlastností vody a možností jejího čištění, Plakát koloběh vody ve vodárenství, Návrh karafy na kohoutkovou vodu, Reklama na vodu z kohoutku, Kohoutky
a restaurace - nabídka kohoutkové vody v kroměřížských restauracích, Uhlíková stopa balené vody - výzkum, Vodníkova noční můra - stížnost vodníka na chování lidí k rybníku, Tabule naučné stezky - informace o vodních ekosystémech na Kroměřížsku, Povodňová mapa - stavby v KM, které jsou – byly ohroženy vodou, Kronika velké vody - historie povodní 1997, Ekologická hra).

Druhý den projektu žáci představily během „konference“ výsledky své práce ostatním podskupinám své skupiny. 
Doufáme, že i díky této konferenci si děti uvědomí, jak je voda vzácná a pro náš život na Zemi důležitá.