.

.

Olympiáda
bezpečné jízdy
KUK
Školní výlet
Olympiáda

Třídy s rozšířenou výukou anglického jazyka otevíráme každý rok na I. stupni od 3. ročníku a na II. stupni od 6. ročníku.

Do jazykové třídy ve třetím ročníku jsou žáci zařazeni na základě testu jazykových předpokladů, znalostí Aj, doporučení třídní učitelky a učitelky AJ.

Do šesté třídy s rozšířenou výukou AJ postupují žáci naší školy z prvního stupně automaticky a žáci z ostatních kroměřížských škol na základě pohovoru v angličtině s vyučující AJ.

V jazykových třídách je navýšená hodinová dotace na cizí jazyk (viz. učební plány), žáci mají od 6. ročníku 2 hodiny konverzace. Dvě hodiny týdně učí ve vyšších ročnících pravidelně a nižších nepravidelně konverzaci rodilý mluvčí.

Žáci mají možnost připravovat se na mezinárodně uznávané zkoušky v kroužku KET a PET. Pravidelně jsou zapojováni do projektů a soutěží v AJ.

 

Držitelé certifikátu prestižních zkoušek KET

Žáci ZŠ Zachar navštěvovali KET a řádně složili první úroveň zkoušek Cambridge ESOL. Tyto zkoušky patří mezi světově nejuznávanější pro studenty angličtiny. Posuzují schopnosti a dovednosti kandidátů v poslechu, mluvení, četbě a psaní. Certifikáty od Cambridge ESOL jsou dokladem konkrétní úrovně znalosti angličtiny.

2021 - 2022 Barošová Denisa Berka Dalibor Bolf Daniel Důras Jan Gábová Lucie Kostiha Vít Kružík Vilém Křepelková Nela Lidincová Karolína Machálek Lukáš Macháňová Eliška Mazancová Eliška Mihók David Navrátilová Eliška Obdržálková Nela Pěnička Michal Plaček Tomáš Plachý Libor Poledňák Dominik Raisová Justýna Anna Rosypalová Adéla Rotreklová Michaela Skácel David Smékalová Lenka Trlicová Alena Velínská Alena
2019 - 2020 Franková Pavlína Gabriel Lukáš Žeravová Karolína Dudycha Lukáš Coufalová Aneta Červenák David Otrubová Nikol Štěrba František Sirota Martin Sozańská Natália Hilšer Martin Krybusová Kateřina Karkusová Lucie
2018 - 2019 Voňková Monika Spitzerová Nella Scholzová Dominika Vrána Štěpán Marčák Pavel Němeček Adam Mlčochová Tereza Halířová Anna Rivola Lukas Plaček Jan Palová Sabina Slíva Kryštof Fečko Tomáš Koutňák Matyáš Turková Karolína Pospíšilík Jonáš
2017 - 2018 Albrechtová Tereza Krybusová Eliška Hausmajer Jan
2016 - 2017 Zajícová Nicola Kolofotias Alexandros Podešvová Tereza
2015 - 2016 Irena Košťálová Jana Košťálová Eliška Trlicová
2014 - 2015 Kateřina Vítková Tomáš Švrčina Lucie Minksová Nela Křemečková Marie Žůrková
2013 - 2014 Veronika Halasová Jakub Sirota Lucie Šamánková
2012 - 2013 Tereza Legátová

Držitelé certifikátu prestižních zkoušek PET

Žáci zde dosahují úrovně maturitních zkoušek.

2019 - 2020 Švecová Anna Kudláčková Zuzana Štěpančíková Zita Župková Veronika Koutňák Matyáš
2018 - 2019 Novotná Andrea, Třasoňová Natálie

 

 

Škola byla zapojena do projektu ESF Inovativní přístup k výuce angličtiny na školách ve Zlínském kraji a v projektu Učíme anglicky – spolu a efektivně.

Scroll to top